
Cvetlični lonec Delta Premium znamke Lechuza se Ponaša z edinstveno trikotno obliko in elegantnim sijajem, ki dodata prefinjenost vsakemu prostoru. Njegova zasnova s poudarjenimi zaobljenimi koti Ponuja vrhunski okvir za vaše rastline, bodisi v dnevni sobi bodisi v pisarni. Vložna posoda z ročaji omogoča enostavno menjavo rastlin, medtem ko sistem vodne rezerve zagotavlja optimalno oskrbo rastlin. Cvetlični lonec je izdelan iz visokokakovostne, UV odporne in nelomljive plastike, kar zagotavlja dolgo življenjsko dobo in enostavno vzdrževanje. S patentiranim sistemom za enostavno prenašanje in možnostjo preproste zamenjave vložka, je Delta ne le funkcionalen, temveč tudi izjemno praktičen za vsakodnevno uporabo. Na voljo v treh klasičnih barvah, ta lonec združuje visokokakovostno oskrbo rastlin z vrhunskim dizajnom.
Sistem vodne rezerve Lechuza
Komplet vsebuje lonec z vgrajenim sistemom vodne rezerve Lechuza in substrat z gnojilom Lechuza Pon.Sistem vodne rezerve Lechuza je pametno zasnovan namakalni sistem, ki zagotavlja optimalno oskrbo rastlin z vodo ter posnema njihove naravne razmere. Za vzpostavitev sistema najprej nasujte zračen substrat Lechuza Pon na dvojno dno vložne posode. Substrat zagotavlja optimalno razmerje med zrakom in vodo, oskrbuje rastline z najpomembnejšimi hranili ter preprečuje zastajanje vode. Vsebuje zadostno količino gnojila za do 6 mesecev.
Za rastline, ki potrebujejo več vode, lahko rezervoar popolnoma napolnite do oznake "max", medtem ko za rastline, ki potrebujejo manj vode (kot so zamije ali sanseverije), napolnite rezervoar do približno polovice. Za notranje rastline bo zadostovalo za približno 1 mesec, odvisno od pogojev in vrste rastline. Naslednje zalivanje bo potrebno šele po 2 do 10 dneh, odvisno od vrste rastline, ko merilnik pokaže minimum. S tem omogočite, da se substrat med posameznim zalivanjem rahlo osuši. Pri zunanji uporabi še posebej v vročih poletnih dneh količina vode v vodni rezervi lahko zadošča le za nekaj dni, tako da je potrebno veliko bolj pogosto zalivanje. Priporočamo, da ob vsakem tretjem zalivanju zalijete tudi po substratu, da preprečite prekomerno izsuševanje zgornje plasti.
Ko prvič salivate neposredno v vodno rezervo, preverite, ali je rastlina res razvila zadosten koreninski sistem. To storite tako, da po petih do sedmih dneh preverite nivo vode v rezervoarju. Če nivo ostaja enak, rastlina še vedno nima dostopa do vode v rezervoarju, zato jo je potrebno še naprej zalivati po substratu.
